After SchooL
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Model de postare!

In jos

Model de postare! Empty Model de postare!

Mesaj Scris de Trickster. Vin Dec 26, 2014 8:27 am

1. Regulament :
Titlul topicului va fi : [Run] Nume limbaj ex:CC,C++,HTML,etc;
În fiecare topic algoritmul va fi trecut şi cu citire + afişare de la tastatură şi cu citire din fisier ;
Algoritmii să fie valabili în CodeBlocks , acest program se foloseşte la bacalaureat ;
În fiecare topic va fi trecut un singur algoritm , chiar daca e o problemă cu mai multe variante de rezolvare ;
Nu daţi copiere / lipire de pe internet ;
Folosiţi în cazurile care se poate numai bibliotecile şi , încercaţi să le evitaţi pe celelalte , deoarece sunt mai complicate pentru necunoscători ;
Verificaţi algoritmul în CodeBlocks inainte de al posta pe forum ;
Algoritmul va fi scris întotdeauna în code .
Topicurile mai vechi de 7 zile vor fi închise de către moderatorii forumului. (nu se mai postează: 'closed', 'tc', se închide topicul direct)
Nu vreau reply : "GG" , "Gj" , "Bravo" , "Felicitari" ...
Nu aveti voie sa postati mai mult de 5 topicuri pe zi (sanctiune warn)
2. Informaţii :
De ce algoritmi pentru şcoală pe un forum de jocuri ? Ei bine , toată lumea caută la un moment dat câte un algoritm . De exemplu am căutat şi eu odata un algoritm pe internet şi ghici ... !? Cel mai bun l-am găsit pe o comunitate de jocuri .
De ce am spus să fie trecute în CodeBlocks ? Deoarece la bacalaureat se va lucra în acest program .
Citirea din fişier + tastatură este necesară deoarece trebuie învăţate ambele metode.
Acest regulament este creeat in totalitate de Trickster. .
Acest regulament se poate modifica oricând .
Cu respect Trickster. @ RunStrike
Trickster.
Trickster.
Fondator
Fondator

Varsta : 25

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum